YS: Sömürgeci Teröre başkaldır! Devrimi savun!

Faşist Sömürgeci Türk Devleti önce Kobane’ye, daha sonra da Girêspî’ye gerçekleştirdiği saldırıları ile Rojava Devrimine yönelik sömürgeci saldırı planının ipuçlarını verdi. Söz konusu sömürgeci saldırı Rusya Emperyalizmin desteğiyle bir zamandır hazırlanıyor.

En son İstanbul zirvesi ile Merkel ve Macron da sömürgeci inkarcı savaşa Türkiye‘nin İdlib krizini çözmesi önkoşulu ile onayını verdi.

Efrin’den sonra devrimin büyük bedeller ile savunulan ve inşa edilen Fırat’ın doğusu da sömürgeci güçlerin hedefinde. Büyük ihtimal ile Girêspî’yi işgal ederek, kantonları birbirlerinden ayırarak devrimi boğmayı hedefliyorlar.

Rojava, burjuva çözümsüzlükler içinde Ortadoğu ezilenlerine bir çözüm sundu. Rojava Ortadoğu Devriminin öncüsü, Dünya Devriminin bir mevzisine dönüştü. Sayısız genç dünyanın dört bir yanından  kazanımları savunmak üzere Rojava‘ya aktılar, ölümsüzleştiler.

AB Emperyalistleri kendilerini Sömürgeci Cephe’nin yanında Devrime karşı konumlandırdılar. Merkel ve Alman Devleti sömürgeci Savaş Cepehesi saflarında yerini aldı. İstanbul’da Rojava’ya ve devrim güçlerine karşı savaşçılıklarını ilan ettiler.

Sömürgeci Terör ve AB savaşçılığına başkaldır!

İvana’nın izinde devrimimizi savunalım!

31.10.2018

Young Struggle